Behöver du anställa?

Behöver du rekryteringsstöd?

Innan du annonserar efter personal och dränks i ansökningar kan du kontakta oss.
Vi kan snabbt och enkelt matcha dina behov mot våra deltagare utan att det kostar dig någonting.

Vi ger dig:

  • Snabb rekryteringsprocess.
  • Gratis konsultation från vår erfarna personal.
  • Tillgång till personer som slutat på grund av övertalighet.
  • Tillgång till personer som har rätt till olika former av anställningsstöd.
  • Liten administration med ansökningshandlingar.
  • Aktuell och uppdaterad kunskap om regelverk och vilka former av anställningsstöd som finns att tillgå såsom t.ex. Nystartsjobb och Instegsjobb.

Gör så här:

  1. Kontakta oss och lämna er kravprofil eller annons.
  2. Vi matchar er förfrågan med aktuella deltagare.
  3. Vi sammanställer ett svar, där du förhoppningsvis har en eller flera kandidater som motsvarar era behov
  4. Vi skickar över CV och/eller bokar intervju enligt överenskommelse med er.

För mer information kontakta:

Nationella kunder
Berivan Mohammed
Försäljningschef
Telefon: 070-541 91 00
E-post: berivan.mohammed@alphace.se

Region Dalarna
Pär Andersson
Account Manager
Telefon: 076-000 89 10
E-post: par.andersson@alphace.se

Region Gästrikland
Christian Öman
Account Manager
Telefon: 073-525 11 06
E-post: christian.oman@alphace.se

Region Halland (söder)
Daniel Sanjay
Account Manager
Telefon: 073-517 85 15
E-post: daniel.sanjay@alphace.se

Region Halland (norr)
Helene Jonsson
Account Manager
Telefon: 073-520 76 68
E-post: helene.jonsson@alphace.se

Region Helsingborg
Viveca Andersson
Account Manager
Telefon: 076-000 89 58
E-post: viveca.andersson@alphace.se

Region Kalmar/Blekinge
Annette Roos
Account Manager
Telefon: 076-180 31 94
E-post: annette.roos@alphace.se

Region Kristianstad
Bujar Aliu
Account Manager
Telefon: 076-115 06 82
E-post: bujar.aliu@alphace.se

Region Kronoberg/Jönköping
Charlotte Johansson
Account Manager
Telefon: 073-528 06 78
E-post: charlotte.johansson@alphace.se

Region Mitt
Mattis Lu
Account Manager
Telefon: 076-000 89 68
E-post: mattis.lu@alphace.se

Region Norr (Hälsingland)
Eva-Lena Bergqvist
Account Manager
Telefon: 076-000 89 43
E-post: eva-lena.bergqvist@alphace.se

Region Norr (Medelpad)
Shah Zada
Account Manager
Telefon: 076-248 39 72
E-post: shahmhmood.muhabattzada@alphace.se

Region Malmö/Lund
Charlotta Stjärnfäldt
Regionchef
Telefon: 076-000 89 86
charlotta.stjarnfaldt@alphace.se

Dela gärna denna sida: